Niezależnie od tego czy nasz dom stoi w centrum miasta czy w środku lasu, po pewnym czasie na elewacji, szczególnie na ścianie od strony północnej, mogą pojawić się żywe mikroorganizmy w postaci zielono-czarnych kolonii glonów i grzybów. Ich osadzaniu się na ścianach sprzyja wysoka wilgotność podłoża i powietrza, zacienienie fasady czy istniejące zabrudzenia. Dodatkowy wpływ ma również otoczenie – zbiorniki wodne, lasy, blisko rosnące drzewa czy krzewy. Jak zatem odnowić stare elewacje porażone algami i grzybami ? Przede wszystkim należy zacząć od próby mechanicznego wyczyszczenia zarażonych powierzchni przy pomocy myjki ciśnieniowej, najlepiej ciepłą wodą o temperaturze nie wyższej niż 60oC. Pozostałości kolonii mikrorganizmów widoczne gołym okiem należy unieszkodliwić środkiem Caparol Capatox, który jest wodnym roztworem biocydu. Następnie można przystąpić do malowania fasady w wybranym kolorze farbą elewacyjną chroniącą przed ponownym atakiem niechcianych gości. Idealnie sprawdzi się farba Muresko lub ThermoSan NQG, ktre zostały przebadane wg normy PN-EN 15458 w Instytucie Techniki Budowlanej ITB i uzyskały dokumenty potwierdzające ich skuteczność ochronną przed rozwojem glonów. Zastosowanie powyższych rozwiązań zagwarantuje czystą elewację przez następne lata.
Nasza strona internetowa używa ciasteczek, dzięki którym możemy zapewnić najlepsze doświadczenie użytkowania strony. Informacje są przechowywane w twojej przeglądarce i służą do rozpoznawania kiedy wracasz na stronę. Dzięki temu pewne elementy mogą się szybciej wczytywać, być lepiej dopasowane lub po prostu się nie wyświetlać.
Polityka prywatności - podstrona.
W celu poprawy jakości technicznej stron na Portalu wykorzystywane są także narzędzia analityczne firmy Google. Jeżeli Użytkownik nie chce aby jego dane osobowe były przetwarzane w systemach Google, może skorzystać z narzędzia Google i wybrać opcję: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl