Farby wewnętrzne

Farby zmywalne

Małe, lepkie łapki i nauka chodzenia czy pies radośnie otrzepujący się po powrocie z jesiennego spaceru – na szczęście usuwanie zabrudzeń ze ścian nie jest już problemem. Farby z satynowym połyskiem posiadają zwiększoną odporność mechaniczną na szorowanie. Niektóre z nich nie zawierają również składników powodujących „fogging” czyli przyciąganie kurzu z powietrza, co znacznie opóźnia proces brudzenia się ścian.

Farby satynowe gwarantują wymalowania z lekkim połyskiem. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się wybarwione w jasnych kolorach, ciemne będą błyszczały nieco mocniej. Podłoże powinno być dobrze przygotowane, ponieważ takie farby mogą wydobywać jego niedoskonałości. Pomieszczenia wymalowane farbami o satynowym efekcie będą się wydawały jaśniejsze, lżejsze i optycznie przestronniejsze.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej.

Polecane produkty: Samtex 12 E.L.F., LatexSamt 10, Amphibolin, Samtex 20, Premium Clean, Premium Color

Farby matowe

Farby o głębokiej matowej optyce – kochane przez projektantów, podkreślające szlachetność wnętrza, szczególnie dobrze wyglądają wybarwione w intensywnych kolorach i na dużych powierzchniach. Idealne na sufity, doskonale ukrywają ich niedoskonałości, które mogłyby zostać podkreślone przez sztuczne światło.

Niestety, farba o niskim stopniu połysku często jest mniej odporna na zmywanie, niż farba o połysku satynowym. Przy intensywnej eksploatacji matowych powłok lub chęci miejscowego wyczyszczenia zabrudzeń mogą powstać wybłyszczenia. Powinniśmy zatem uważnie dobierać rodzaj farby do konkretnego pomieszczenia. Obecność dzieci lub zwierząt domowych może również powodować konieczność częstszego czyszczenia ścian. Odpowiednie dla osób chcących mieć piękne ściany bez możliwości szorowania.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej.

Polecane produkty: Samtex 3 E.L.F., PremiumClean, PremiumColor, CapaSilan, CapaTrend

Farby obiektowe

Farby szczególnie polecane do stosowania przy pracach malarskich w dużych obiektach, zapewniające maksymalną wydajność pracy przy niskich nakładach finansowych. Łatwe w aplikacji.

Polecane produkty: CapaColor, CapaTrend, CapaDIN, CapaDIN Airfix – dyspersyjna farba wewnętrzna o fabrycznie ustawionej konsystencji, gotowa do natrysku.

Środki gruntujące

Podłoża, w zależności od budowy i chłonności, wymagają solidnego zagruntowania. Jest to niezbędny etap w celu przygotowania ścian do malowania, jego pominięcie może prowadzić do wielu problemów – nierównego krycia czy wysychania farby, odspajania się powłok. Aby tego uniknąć należy dobrać odpowiedni środek gruntujący do zastanego podłoża. Jego zastosowanie, w zależności od przeznaczenia środka, zwiększa przyczepność kolejnych powłok, zmniejsza ryzyko wystąpienia wykwitów, mineralizuje podłoże, wzmacnia kredujące i pylące powierzchnie, nadaje strukturę czy wyrównuje chłonność podłoża.

Polecane produkty:  CapaSol RapidGrund, CapaGrund Universal, SamtGrund, Haftgrund, Putzgrund 610, OptiGrund E.L.F., CapaSol LF Konzentrat, Tiefgrund TB, Amphisilan Putzfestiger