Dla alergików

Alergie to prawdziwa plaga XX wieku. Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest aby farby, którymi malujemy wnętrza naszych mieszkań i domów zawierały jak najmniej szkodliwych substancji – chemicznych rozcieńczalników, które wywołują podrażnienia lub reakcje alergiczne. Powinniśmy zatem wybierać produkty o niskich zawartościach lotnych związków organicznych, nie wydzielające intensywnego zapachu.

E.L.F. to symbol farb opracowanych przez firmę Caparol specjalnie dla osób troszczących się o komfort i bezpieczeństwo swojej rodziny. Unikatowa receptura bez dodatku rozpuszczalników, odznacza się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych, nie jest zatem konieczne wietrzenie pomieszczenia po malowaniu.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej, zmniejszona emisja sprawia, że farby Caparol doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe.

Szczególnie polecamy farbę Caparol Sensitiv – ekologiczną farbę bezpieczną dla alergików, o pięknym, głębokim macie. Farba ta, o opatentowanej recepturze, nie zawiera alergenów i podlega stałej kontroli zewnętrznej pod względem jakości. Farba Sylitol Bio-Innenfarbe posiada certyfikat o neutralności i przydatności do stosowania dla alergików zgodnie ze świadectwem wydanym przez TUV Nord.