Hydroizolacje i kleje do płytek

Balkony, tarasy i baseny

Balkony, tarasy i baseny są niestety w Polsce w niechlubnej czołówce niewłaściwie przygotowanych elementów inwestycji. Dlatego należy przykładać należytą wagę do ich wykonywania zgodnie ze sztuką budowlaną oraz z użyciem odpowiednich materiałów.

Naprawy konstrukcji balkonowych i loggii są obecnie jednym z podstawowych elementów rewitalizacji budynków mieszkalnych. Uszkodzenia często bywają rozległe i mają wpływ na statykę konstrukcji oraz funkcjonalność obiektu. Balkony, loggie, tarasy i baseny pod względem oddziaływania czynników atmosferycznych oraz intensywności użytkowania należą do najbardziej obciążonych elementów konstrukcji budynków. Stanowią one układ połączonych ze sobą i wzajemnie na siebie oddziałujących warstw. Muszą być zaprojektowane i wykonane tak, aby długotrwale wytrzymywać ekstremalne obciążenia, wynikające ze znacznych różnic temperatur (od -30ºC do +80ºC), oddziaływania wilgoci (opady deszczu, ciśnienie pary wodnej), działania mrozu (rozsadzające działanie lodu, cykle zamrażania i rozmrażania), zróżnicowanej rozszerzalności cieplnej poszczególnych warstw, agresywnego działania środków czyszczących itp.

Aby skutecznie przeciwstawić się tym obciążeniom takie elementy wymagają zastosowania specjalistycznych, kompatybilnych ze sobą materiałów, zestawionych w sprawdzone systemy. Prawidłowy układ warstw oraz profesjonalne materiały nie są jednak wystarczającą gwarancją sukcesu. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem jest dotrzymywanie wymogów technologicznych przez firmę wykonawczą.

Posiadamy w ofercie systemowe rozwiązania. Nasi fachowi doradcy techniczni przygotują dla Państwa zindywidualizowane oferty oraz polecą sprawdzone firmy wykonawcze.

Hydroizolacje

Dobra izolacja przeciwwilgociowa to klucz do sukcesu. Najlepiej wykonywać ją z grubowarstwowych powłok bitumicznych, które stworzą powłokę ochronną przeciw wilgoci, wodzie gruntowej, zawieszonej i naporowej. Hydroizolacje skutecznie zabezpieczają elementy podziemne, balkony, tarasy, piwnice, garaże podziemne i stropy. Można ich również używać do przyklejania płyt izolacyjnych ze styropianu i styroduru. Masy te są bezrozpuszczalnikowe i bezzapachowe, a przy tym odporne na ciężkie warunki atmosferyczne i naturalne składniki agresywne w glebie. Nie wymagają gruntowania, można je rozcieńczać wodą. Są elastyczne i dobrze pokrywają pęknięcia. Można nakładać ręcznie lub natryskiem.

Polecamy produkty: Caparol Isolan Baudicht 1K, Caparol Isolan Kellerdicht 2K.

Izolacje

Budowa nowej łazienki, kuchni czy pralni wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża pod płytki. Można zastosować hydroizolacje mineralne lub elastyczne folie w płynie. Stworzą one warstwę odporną na negatywne ciśnienie wody, szczególnie w miejscach narażonych takich jak kabiny prysznicowe.

Polecane produkty: Sievert FDS 2K, Sievert HC 10, taśmy i narożniki uszczelniające.

Kleje do płytek

Do przyklejania płytek i gresów polecamy kleje elastyczne i wysoko elastyczne w formule żelowo-trasowej. Można je stosować do klejenia płytek na podłożach mineralnych, jastrychach ogrzewanych, płytach GK oraz płytach OSB. Nadają się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, także do okładzin wielkoformatowych, okładzin z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia, mozaik szklanych i ceramicznych.

Polecane produkty: Sievert FX 900 SUPER FLEX, Sievert FX 600 FLEX, Sievert FX 400 GRES.