Renowacja zabytków

Kompleksowa oferta produktów do renowacji zabytków

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wszechstronną ofertę dotyczącą kompleksowego przeprowadzania remontów obiektów zabytkowych (program Caparol Histolith). Oferujemy zarówno produkty do hydroizolacji, hydrofobizacji jak i uszczelnień iniekcyjnych.

Do wykonania warstw wierzchnich murów i elewacji posiadamy kompleksowe rozwiązania systemów WTA, polecane szczególnie na zawilgocone powierzchnie, ze względu na wysoką dyfuzyjność i porowatość oraz niskie przewodnictwo kapilarne. W ofercie dostępne są również mineralne szpachlówki renowacyjne.

Uzupełnieniem będą farby elewacyjne dyspersyjne, krzemianowe, krzemoorganiczne i wapienne, które zabarwić możemy według wytycznych konserwatorskich oraz zgodnie ze wzornikami przedstawiającymi historyczną kolorystykę spotykaną na obiektach zabytkowych.

Również zabytkowe wnętrza mogą odzyskać utracony blask. Ponadto do zastosowań dekoracyjnych dysponujemy lazurami ściennymi dyspersyjnymi i krzemianowymi, lakierami alkidowymi i akrylowymi oraz lazurami na drewno. Szczególnie polecamy farbę na bazie oleju lnianego Histolith Leinolfarbe do konstrukcji i elementów z drewna wewnątrz i na zewnątrz.

Na każdym etapie inwestycji służymy fachowym doradztwem.