Zdrowe farby do pokoi dziecięcych i alergików

Farby do pokoi dziecięcych

Naszych milusińskich otaczamy szczególną opieką na każdym etapie ich rozwoju, szczególnie zatem ważne jest zapewnienie im bezpiecznego, przyjaznego środowiska, nie zawierającego szkodliwych substancji.

E.L.F. to symbol farb opracowanych przez firmę Caparol specjalnie dla osób troszczących się o komfort i bezpieczeństwo swojej rodziny. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz innowacyjnej recepturze, farby są przyjazne dla otoczenia i zdrowia użytkownika.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej, zmniejszona emisja sprawia, że farby Caparol doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe.

Wspierać również należy talenty artystyczne małych twórców – nawet jeśli ich efekty pojawiają się na naszych świeżo odmalowanych ścianach. Skuteczną ochronę w takich wypadkach zapewniają dwa produkty marki Caparol: Premium Clean oraz Premium Color. Są to farby oparte na innowacyjnej technologii wykorzystującej ceramiczne wypełniacze. Produkty te tworzą na powierzchni ściany odporną na plamy i zarysowania matową powłokę o ponadprzeciętnej odporności na wielokrotne zmywanie i szorowanie. Dlatego tworzenie i usuwanie nowych dzieł ze ścian nie stanowi już problemu !

Polecane produkty: Premium Clean, Premium Color, Indeko-plus, Sylitol Bio-Innenfarbe

Dla małych artystów w ofercie również farby tablicowe, magnetyczne i do tablic suchościeralnych.

Farby dla alergików

Alergie to prawdziwa plaga XX wieku. Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest aby farby, którymi malujemy wnętrza naszych mieszkań i domów zawierały jak najmniej szkodliwych substancji – chemicznych rozcieńczalników, które wywołują podrażnienia lub reakcje alergiczne. Powinniśmy zatem wybierać produkty o niskich zawartościach lotnych związków organicznych, nie wydzielające intensywnego zapachu.

E.L.F. to symbol farb opracowanych przez firmę Caparol specjalnie dla osób troszczących się o komfort i bezpieczeństwo swojej rodziny. Unikatowa receptura bez dodatku rozpuszczalników, odznacza się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych, nie jest zatem konieczne wietrzenie pomieszczenia po malowaniu.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej, zmniejszona emisja sprawia, że farby Caparol doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe.

Szczególnie polecamy farbę Indeko-plus – ekologiczną farbę bezpieczną dla alergików, o pięknym, głębokim macie. Farba ta, o opatentowanej recepturze, nie zawiera konserwantów, rozpuszczalników, plastyfikatorów ani innych substancji powodujących uczulenie. Podlega stałej kontroli zewnętrznej pod względem jakości. Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Farba Sylitol Bio-Innenfarbe posiada certyfikat o neutralności i przydatności do stosowania dla alergików zgodnie ze świadectwem wydanym przez TUV Nord.