Tynki dekoracyjne

Efekt betonu

Beton i techniki go imitujące są obecnie bardzo popularne, ponieważ w nieskomplikowany sposób pozwalają nadać wnętrzu lub elewacji surowego, nowoczesnego, industrialnego wyglądu.

Efekt końcowy takiej dekoracji zależny jest od wrażenia, jakie chcemy uzyskać – nierówne, chropowate powierzchnie, odbicie płyt konstrukcyjnych lub śladów po kołkach montażowych – wszystko zależy od naszego pomysłu i wyobraźni.

Posiadamy w ofercie kompleksowy system pozwalający na osiągnięcie efektu „betonu doskonałego”.

Efekt rdzy

Wraz z trendem industrialnym w architekturze pojawiła się moda na nietypowe wykończenia powierzchni ścian, imitujące stare, zużyte powłoki. Zaskakujący efekt rdzy pozwala stworzyć niebanalne, surowe, a jednocześnie niezwykle ciepłe aranżacje.

Efekt rdzy na elewacji to jeden z najbardziej awangardowych trendów. Ciekawy, artystyczny pomysł na wyróżnienie swojego domu. Surowe, industrialne klimaty już nie tylko we wnętrzu domu, lecz coraz częściej na fasadzie – najczęściej na jej fragmencie. Efekt jak najbardziej zamierzony, chociaż równie dobrze ukrywa niedoskonałości elewacji. Wciąż należąca do kanonu kolorów ziemi imitacja rdzy, staje się coraz bardziej popularnym trendem aranżacyjnym.

Efekt deski naturalnej

Drewno jako akcent na elewacji czy element wystroju wnętrz dodaje rustykalnego uroku, naturalnego ciepła i sprawia wrażenie bycia bliżej natury. Niestety, drewno to materiał wymagający ciągłej uwagi i nakładu pracy. Efekt drewna można również uzyskać przy pomocy techniki dekoracyjnej – masa ArmaReno 700 i formy silikonowej Wood. Zapewni to piękny i przede wszystkim trwały efekt na lata.

Efekt metaliczny

Atrakcyjne, emocjonalne, niepowtarzalne – tak prezentują się metaliczne powłoki Metallocryl INTERIOR i Metallocryl EXTERIOR. Nowa metaliczna optyka umożliwia wykonywanie fascynujących, różnorodnych dekoracji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Niepowtarzalny wygląd jest oferowany w dwóch wariantach odcieni: o silnym, metalicznym oddziaływaniu oraz modnych, o lekko metalicznym charakterze. Metallocryl INTERIOR pozwala na ciekawe akcentowanie wybranych fragmentów ścian, w pokoju gościnnym i w pomieszczeniach do pracy, podobnie jak w kuchni, sypialni lub pokoju dziecięcym. Produkt ten doskonale sprawdza się także  jako wykończenie korytarzy lub klatek schodowych.

Ilość odcieni, które można uzyskać w technice barwienia ColorExpress stwarza wystarczające możliwości w kreatywnym podejściu do aranżacji wnętrz i powierzchni zewnętrznych.

Arte lasur

Ciekawa propozycja dekoracji do wnętrz podatnych na uszkodzenia i zabrudzenia, takich jak korytarze czy klatki schodowe. Caparol Capadecor Arte-Lasur to gotowa do użycia, dekoracyjna lazura do ścian. W dowolnym kolorze, z zawartością białych cząstek, daje efekt „przecierki”. Po zastosowaniu lakieru jako powłoki zamykającej staje się bardzo odporna na zarysowania czy zabrudzenia. Odpowiednia do pomieszczeń użyteczności publicznej.